Mūsu darbi

Vasaras dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām

  Pateicoties iedzīvotāju ziedojumiem, kuri tika saņemti Ziemassvētku koncertu laikā, šajā vasarā Fondam bija iespēja atbalstīt vasaras nometni "Interaktīvo nodarbību nedēļa" apmeklējumu 10 bērniem ar īpašām vajadzībām. 

    Nodarbības notika P/A „Ķekavas sociālās aprūpes centrs” telpās un tās vadīja biedrības "Sorbum" darbinieki. Bērni izmēģināja savas spējas vizuālajā mākslā, rokdarbos un mājturībā, vingroja, spēlēja galda spēles un paši sarīkoja nelielu „dissenīti”. Notika grupas nodarbība ar psihologu Diānu Reinholci ,kuras laikā bērni zīmēja savus sapņus un stāstīja kā tos realizēt. Visu rīta cēlieni skanēja skaļas ,emociju un jautrības pilnas diskusijas Notika aktivitātes ārpus telpām. Tika apmeklēts mini zoodārzs ”Ķekavas līči”, kur bērni ar prieku aplūkoja, glāstīja, pat parunājās ar dzīvniekiem. Prieku radīja iespēja izmantot šūpoles un batutu. Notika trīs hipoterapijas nodarbības ar zirgiem. Fiziski hipoterapija var uzlabot līdzsvaru, stāju, mobilitāti un citas saistītās funkcijas, taču redzot bērnu attieksmi, tā noteikti ietekmē arī psiholoģiskās, izziņas, uzvedības un komunikācijas funkcijas. Nodarbības vadīja Zane Krūmiņa, biedrības “Zelta rati” vadītāja. Nometnes noslēgumā bērni vecākiem un viesiem klāja svētku galdu, gatavoja maizītes un grieza salātus, rādīja savus veidotos darbiņus un zīmējumus, kā arī dalījās gūtajos iespaidos. Secinājums - nedēļa pagāja pozitīvās emocijās.

    ”Interaktīvo nodarbību nedēļas „ mērķis bija veicināt intelektuālo spēju, sociālo un radošo prasmju attīstību, taču tika sasniegts ne tikai tas-bērni izkopa saskarsmes un sadarbības spējas, veidoja pozitīvu attieksmi pret sevi un citiem un pilnveidoja radošās darbības pieredzi. 

     Sirsnīgs paldies Ķekavas sociālā aprūpes centra un biedrības „SORBUM” darbiniekiem, kā arī visiem tiem, kuri darbojās un piedalījās nometnes organizēšanā.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Ātrās saites

Piesakies jaunumu saņemšanai

Seko mums